ДДС по Внос в страна от EU и последваща доставка

Българска фирма регистрирана по ЗДДС купува стоки от Китай. Стоката пристига в Амстердам (Холандия) с кораб. Там се обмитява и придобива статут на вътреобщностна стока. ДДС не се заплаща. Стоката седи в склад в Амстердам. След няколко дена се продава на Германска фирма, към която българската фирма издава фактура. Стоката се превозва на части от Амстердам до Германската фирма (регистрирана по ДДС в Германия). Въпроса е какво е основанието за неначисляване на ДДС и дали тази доставка се смята за ВОД въпреки , че стоката не тръгва от България ?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте. По нашето законодателство извършената от Вас доставка е с място на изпълнение извън територията на страната съгласно чл. 17, ал. 2 от закона. В тази връзка и на основание чл. 86 ал. 3 не начислявате данък.
    Каква е причината да не бъде начислен ДДС за внос в Холандия при обмитяване на стоката?

Вашият коментар

Email: