Консултантска услуга извън ЕС

Здравейте- въпроса ми е относно:

Българска фирма регистрирана по ЗДДС , която извършва консултантска услуга и контрол при изпълнение на строителна дейности. Поръчката е дадена от италианска фирма също регистрирана по ДДС. Консултирането се извършва в Русия, дейността на българската фирма се състои в това да консултира Италианската фирма + доставка на материали на обекта който ще се изгражда. Разходите за материали са включени в самата на услугата ,като плащането ще се извърши авансова/частично/. Следва ли да пусна инвойс към италианската фирма с основание \“консултантски услуги + разходи за материали\“- според вас- това услуга по ЗДДС, чл. чл. 21, ал. 5.
Как трябва да се третира сделката при условие че материалите са закупени от Италия и доставени в Русия без да минават през. БГ.?

Благодаря!!!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Разпоредбите на чл. 21, ал. 5 от закона не би следвало да имат отношение към случая.
    Предвид информацията, която давате би следвало мястото на изпълнение на услугата да се определя съгласно чл. 21, ал. 4, т. 1 от закона – т.е. там, където се намира недвижимият имот.
    По отношение на доставката на стоки вижте тази статия:
    [url=http://zdds.info/publikatcii/165-dds-pri-tranzitni-prodazhbi]ДДС при транзитни продажби[/url].
    Относно получените авансови плащания вижте чл. 113, ал. 4 от закона.

Вашият коментар

Email: