ДДС при транзитна продажба на стока за трета страна,извършена от територията на друга страна неот ЕС

Фирмата ни е българска и е регистрирана по ДДС. Купуваме стока от фирма от Нова Зенландия/офшорна/ и я продаваме на фирма от трета страна /Молдова/.Стоката се доставя фирмата от Нова Зенландия директно на фирмата от Молдова.Проблемът е че, цялата сделка минава през нашата фирма от България.Какви основания да начисления /или неначисления/на ДДС трябва да се посочат във фактурите?Мястото на сделката е извън територията на България.

Благодаря Ви предварително.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    След като доставката е с място на изпълнение извън територията на страната не следва да начислявате данък на основание чл. 86, ал. 3 от закона (във връзка с чл. 17, ал. 2).

Вашият коментар

Email: