Транспорт от България до Италия и префактуриране

Българска фирма А наема друга бълг.фирма В  да превози стоки от Б-ия до  Италия.Фирмата В фактурира трансп.услуга с ддс /100+20/.Фирма А префактурира транспорта на своя италиански клиеннт с или без ддс?Това е въпроса?Кое е по-правилно и има ли право на дк фирма А за този транспорт?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Вижте това приложение относно мястото на изпълнение и задължението за начисляване на данък относно префактурираната услуга:
    [url=http://zdds.info/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=transportnastoki]Определяне мястото на изпълнение при доставка на услуга по международен транспорт на стоки[/url].
    Що се отнася до втория Ви въпрос – да, правото на данъчен кредит е налице на основание чл. 69 от закона.

Вашият коментар

Email: