БЪЛГАРСКА ФИРМА В РУСИЯ

Здравейте !

Българско ЕООД, регистрирано по ДДС сключва договор с норвежка фирма, която има обект в Русия. И съответно – нашата фирма заминава в Русия. Фактурите, които ще издаваме ще имат ли ДДС, или ще са с нулева ставка ?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    В случай, че става дума за услуги, свързани с недвижим имот по смисъла на чл. 21, ал. 4, т. 1 от закона, то доставките биха били с място на изпълнение извън територията на страната, в резултат на което, и на основание чл. 86, ал. 3 от закона, не би следвало да начислявате данък.

Вашият коментар

Email: