Депозит за предстояща екскурзия

Здравейте искам да попитам имам приведена сума по банка за предстояща ексурзия до стана която не е членка на ЕС. Фирмата получател на сумата е регистрирана по ДДС.Как трябвва да отряз тази сума и дали трябва да я включа в дневника по ДДС или това трябва да стане при окончателното плащане?

Благодаря предварително за компетентния отговор!!!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Вижте чл. 25, ал. 7 от закона (а предвид въпроса – и чл. 138) относно това кога възниква задължението за начисляване на данък.

Вашият коментар

Email: