Опис на наличните активи?

Ако може един въпрос. Дружеството ни е регистрирано по ЗДДС като подадохме и опис на наличните активи при регистрацията. Въпроса е, че описа беше подаден след 7-мия ден. Сега в момента сме в ревизия и ще ни откажат данъчният кредит за тези активи. Имат ли право и не може ли да се направи нещо.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Чл. 74 ал. 2 от закона, а също така и чл. 61 ал. 1 и 5 от ППЗДДС дават пълното право за отказ от ДК, в случай че описът е подаден след 7-ия ден от датата на регистрацията Ви по ЗДДС. Що се отнася до следващия Ви въпрос дали може да се направи нещо – не в публичното пространство е мястото за обсъждане на подобни въпроси.

Вашият коментар

Email: