Разлика в ДДС

здравейте,имам следният въпрос:Фирма,регистрирана по ддс в българия иска да закупи хранителни продукти(шоколади,бонбони и т.н.) от държава членнка на ЕС.Чуждестранната фирма иска да продаде стоката с начислено ддс от 7%.Колко % ДДС трябва да се внесе в България?

Благодаря предварително!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    В случай, че е налице вътреобщностно придобиване по смисъла на чл. 13 от закона – данъкът, в размер на 20 %, ще е дължим от Вас тук, на основание чл. 84 от закона и се начислява с издаването на протокол по чл. 117 от закона.
    В този случай доставчикът Ви следва да обложи доставката с нулева ставка. Ако все пак Ви начислят данък – би следвало да начислите данък върху цялата сума (вкл. начисленият Ви данък).

Вашият коментар

Email: