Агентийска услуга

Здравейте! Корабна агенция регистрирана в БГ предоставя агентийска у-га на Турсака ф-ма. Агенцията извършва всички действия по пристигането, пребиваването и отплаването на кораба. Във връзка с това издава ф-ра на корабособственика-Турция. Въпросът ми е трябва ли да се начисли ДДС от БГ агенцията или не, и ако не се наяислява, какво е основанието?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Мястото на изпълнение на подобна доставка би следвало да бъде определено съгласно разпоредбите на чл. 21, ал. 2 от закона, а именно – извън територията на страната. Поради тази причина и на основание чл. 86, ал. 3 от закона не би следвало да начислявате данък.

Вашият коментар

Email: