Участие в асоциация

Здравейте,

фирмата майка ни префактурира /на всички дъщерни предприятия вкл. и нашата фирма/ участие в асоцияция, която не можем да кажем дали е със стопанска или нестопанска цел. Всички сме регистрирани по ДДС. В инвойса е посочено твърде двузначно:\“Servises located abroad Art.44 new of the VAT Directive-Client liable for the payment of the VAT-Art.196 new of the VAT Directive\“. В посоченият случай трябва ли да се самообложим и начислим ДДС или не?

Благодаря!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Разгледайте въпросните разпоредби от директивата – същите отговарят на чл. 21, ал. 2 и чл. 82, ал. 2, т. 3 от приложимия у нас закон.

Вашият коментар

Email: