ТРАНСПОРТНА ФИРМА ВОЗИ ОТПАДЪЦИ

Здравейте, ние сме транспортна фирма и имаме лиценз за извозване на строителни и други отпадъци до депото за отпадъци. Когато издаваме фактура на фирмата която ни е наела начисляваме ли ддс? И дължим ли ддс от фирмата – депо за отпадъци,която ни издава фактура по чл. 163 а?  

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Да, би следвало да начислите данък за транспортната услуга, тъй като същата е извън обхвата на приложение 2 към закона – вижте за справка и § 1, т. 46, 47 и 48 от Допълнителните разпоредби на закона.
    Що се отнася до втория Ви въпрос – не става ясно какво Ви фактурират.

Вашият коментар

Email: