ддс спедиторска услуга

Здравейте!Имам издадена фактура от словенска фирма за спедиторска услуга относно транспорт на стоки от Китай до България. Стоката е претоварена в Словения и те ми издават фактура за услуга по претоварването. Фактурата е без ДДС. Аз си издавам пртококол по чл. 117, но с какво ддс? 0 или 20 % ?На какво основание? И как влиза това в дневниците за покупки и продажби?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Вижте за справка чл. 30, ал. 3 от закона, както и § 1, т. 26 от Допълнителните разпоредби на закона, а също така и разпоредбата на чл. 23, ал. 3 от правилника за прилагане.
    Също така можете да разгледате и следното приложение:
    [url=http://zdds.info/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=transportnastoki]Определяне мястото на изпълнение при доставка на услуга по международен транспорт на стоки[/url]

Вашият коментар

Email: