Неправилно фактурирана продажба на сграда и ДДС

Фирма регистрирана по ЗДДС закупува сграда /магазин/, но ме притеснява фактът, че фирмата продавач издава фактура, в която е упомената само данъчната основа на сделката, като не са включени данъците и таксите дължими по доставката /данък придобиване, такса вписване в имотен регистър и нотариални такси/. Ще има ли проблем при ползване на данъчен кредит?

 

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Не би следвало да имате проблем с правото на данъчен кредит.
    Можете да потърсите съдействие от доставчика си, след като смятате, че данъчната основа е изчислена неправилно. Как е договорена цената?

  2. Отговор Христов

    [quote=ЗДДС Инфо ЕООД]Не би следвало да имате проблем с правото на данъчен кредит.
    Можете да потърсите съдействие от доставчика си, след като смятате, че данъчната основа е изчислена неправилно. Как е договорена цената?[/quote]

    Цената е договорена с ДДС и като не са включени във фактурата данъците и таксите свързани с придобиването на недвижим имот, съответно дължимото ДДС е в по-малък рамер. Това е и което ме притеснява, че има ощетяване на фиска.

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Конкретно по случая – вижте чл. 53, ал. 2 от правилника за прилагане във връзка с чл. 67, ал. 2 от закона.

Вашият коментар

Email: