Турист. усл. и прот. по чл.117

Здравейте,

Получател сме на туристическа услуга.Ф-рата е от бълг. туроператор. Услугата е за трета страна.

Трябва ли да си начислим ддс с прот. по чл. 117 или това е задължение на доставчика на услугата?

2 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Няма основание за издаване на протокол. Вижте за справка чл. 142 от закона, както и чл. 81, ал. 1, т. 4 от правилника за прилагане.
    Отделно от това, в общите случаи на доставка на услуги – задължението за начисляване на данък от получателя, съгласно чл. 82, ал.2, т. 3 от закона, възниква само в случаите, при които доставчикът на услугата не се счита за установено на територията на страната лице.

Вашият коментар

Email: