услуги от Общността

Ние сме фирма регистрирана по ДДС . Имаме доставака на стока от Общността регистрирани по ДДС в страната си, който по договор трябва да ни изплатят комисионна/бонус/ върху направените от нас покупки. Трябва да издам фактура , за да направят плащането. Въпроса ми е начислява ли се ДДС ?

4 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    От информацията, която давате би следвало доставчикът Ви да Ви издаде кредитно известие, а не Вие да издавате фактура.
    В случай, че все пак решите да издадете фактура – вижте за справка чл. 21, ал. 2 от закона.

  2. Отговор Петрова

    Не искат да пуснат КИ , а искат от нас фактура за комисионната/бонуса/ И тъй като мястото на сделка е Б-я за комисионната смятам че трябва да се пусне ф-ра с ДДС. Според мен не попадаме в случаите на чл.21 ал.2 от ЗДДС или греша

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    След като приемате въпросния бонус като услуга, и тази услуга не попада в някое от изключенията на чл. 21, то мястото на изпълнение се определя съгласно общото правило на чл. 21, ал. 2.

Вашият коментар

Email: