Мийтинг в България

Българска фирма, регистрирана по ДДС организира мийтинг в България за руска фирма. Фактурата за събитието с ДДС или без ДДС да бъде издадена след като Русия е извън рамките на ЕС?

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Бихте ли уточнили в какво се състои самото естество на извършваната от Вас услуга? За услуга по чл. 21, ал. 4, т. 3 ли става дума, или не?

  2. Отговор Й.Трайкова

    [quote=ЗДДС Инфо ЕООД]Бихте ли уточнили в какво се състои самото естество на извършваната от Вас услуга? За услуга по чл. 21, ал. 4, т. 3 ли става дума, или не?[/quote]

    Развлекателно събитие, за организирането и провеждането на което заплаща изцяло руска фирма.

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Т.е. не става дума за услуга по чл. 21, ал. 4? Ако това действително е така (което не става напълно ясно и би било добре да изясните какво точно имате предвид под организиране) би следвало да са приложими разпоредбите на чл. 21, ал. 2, съответно на чл. 86, ал. 3 от закона.

Вашият коментар

Email: