ВОД или тристранна операция?

Здравейте , имам следния казус:  Извършваме доставка на стоки на фирма в Словакия , регистрирана по ДДС там, но стоката се транспортира от Чехия в Словакия без да минава през България. А същата стока ни е фактурирана  от  български доставчик ( с BG номер) с начислен ДДС във фактурата. Транспортът е за сметка на нашия доставчик.

  Как трябва да декларираме сделката (нашата продажба) и трябва ли да начислим ДДС?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Не са изпълнени условията на чл. 15 за да е налице тристранна операция, не е налице и вътреобщностна доставка по смисъла на чл. 7 от закона.
    Извършваната от Вас доставка към словашката фирма е извън територията на страната – от информацията, която давате – най-вероятно е на територията на Словакия, съгласно чл. 17 от закона. Поради тази причина не би следвало да начислявате данък в издаваната от Вас фактура. Относно отражението на доставката – вижте к. 23 от дневник продажби.

Вашият коментар

Email: