Корекция по чл.126

Здравейте,

В дневника за покупки за м.09 е въведена грешно ф-ра. Фактурата от български доставчик е написана в евро и в лева, като  в дневника за покупки е отразена стойноста и в евро вместо в лева. За същия месец фирмата излиза на ефективно възстановяване,  попълнена е клетка 80 и е подадено приложение 6.

Трябва ли задължително да се прави корекция по реда на чл.126 ал.3 т.2, или в следващия период 10 да отразя ф-та с същата стойност както е в м.09 . но със знак \“-\“. И да въведа фактурата с истинската и стойност?

Досега не съм се  сблъсквал с процедурата по чл.126 и не зная кое ще е по безболезния вариант за фирмата, като се има впредвид че сме излезли на ефективно възстановяване.

Благодаря предварително.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Би следвало да уведомите НАП по реда на визираната от Вас разпоредба на чл. 126, ал. 3, т. 2 от закона, особено след като за този месец е подадено [url=http://zdds.info/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=procedura921]приложение 6[/url].

Вашият коментар

Email: