ДДС при префактуриране на разход от фирма от ЕС

Благодаря за отговора на въпроса ми от 26.10.2011 г.

Извинете, но имам допълнителен въпсос. За място на изпълнение имате предвид извършването на самите услуги или префактурирането между българските фирми се смята място за изпълнение? Всички услуги се извършват в Австрия. Австрийската фирма префактурира тези разходи на едната от българските фирми. Следва да се извърши префактуриране между двете български свързани фирми. Така че обобщавайки: услугите се извършват в Австрия, префактурирането на част от услугите се извършва в България.

Благодаря  

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    [url=http://www.zdds.info/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=3&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=104]Общото правило[/url] при определяне на мястото на изпълнение по смисъла на закона е не къде е извършена фактически услугата, а къде е установен получателят на услугата (чл. 21, ал. 2 от закона). След като услугите, които префактурирате, не попадат в някои от изключенията, посочени в чл. 21, мястото на изпълнение е на територията на страната, поради което следва да начислите данък в издаваната от Вас фактура.

Вашият коментар

Email: