Комисион от хотел към туристическа фирма

Туристическа агенция сме, регистрирани по ДДС. От сайта си извършваме продажби на нощувки в италиански хотел  и получаваме комисион за всяка една резервация, фактурите за нощувка си ги издава хотелът. Не начисляваме на база чл. 21(4) т. 1, нали?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Считано от 01.07.2011 г. мястото на изпълнение на подобни услуги се определя по реда на чл. 21, ал. 2 от закона, съгласно разпоредбите на чл. 31 от [url=http://www.zdds.info/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=8&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=104]Регламент за изпълнение № 282/2011 на Съвета[/url].
    Тъй като доставката е с място на изпълнение извън територията на страната то данък не следва да се начислява. В случай, че получателят на услугата е регистрирано за целите на ДДС лице следва и деклариране на доставката във VIES декларацията.

Вашият коментар

Email: