ДДС при закупуване на товарен автомобил от ЕС

Здравейте!

Транспортна фирма сме,нерегистрирани по ДДС.Ще закупуваме един стар и един нов камион от Испания от фирма от фирма регистрирана по ДДС.Как ще е по-добре -да се регистрираме ли по ДДС ?Трябва ли да си самоначисляваме ДДС и да го внасяме в България ,ако се регистрираме по ДДС?

Благодаря Ви предварително!

 

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    не е ясна стойността на превозното средство втора употреба, както и под какъв режим ще Ви бъде продадено.
    Независимо от това обаче – добре би било да се регистрирате по закона преди да извършите покупките, тъй като покупката на ново превозно средство е вътреобщностно придобиване по смисъла на чл. 13, ал. 2 и макар и нерегистрирани – следва да внесете данък за това придобиване по реда на чл. 91 от закона.

Вашият коментар

Email: