Дарение

Не сме регистрирани по закона за ДДС. Направихме дарение на малък парцел на детска градина. Влиза ли стойността на парцела в облагаемия оборот?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Във вашия случай не е налице доставка на стока по смисъла на закона, поради което стойността на дарения парцел не участва при формирането на облагаемия оборот за регистрация съгл. чл. 96 от ЗДДС.

Вашият коментар

Email: