Тристранна операция

Здравейте,

има ли право фирма, регистрирана на основание чл.97а да бъде посредник в тристранна операция? В закона пише регистрирано по закона лице, няма изискване за регистрация по общия ред. В същото време обаче ние не сме задължени да подаваме дневник покупки, няма ли нечия VIES декларация да \“увисне\“? Ако все пак имаме право как следва да се отрази фактурата на прехвърлителя в дневниците? Предварително благодаря.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    след като сте предоставили ДДС номера си би следвало доставката да се третира като тристранна операция, след като са налице условията на чл. 15 от закона. В подобен дух е и разпоредбата на чл. 4 от Регламент за изпълнение (ЕС) 282/2011 на Съвета.
    Отразете фактурата от прехвърлителя в к. 15 на дневник покупки.

Вашият коментар

Email: