Интернет търговия

Здравейте, ЕООД нерегистрирано по ДДС ще предлага услуги по интернет на свои клиенти от страната и чужбина. Интересувам се какви документи трябва да се издават за клиента при положение, че плащането се извършва с кредитна карта. Плащанията чрез \“виртуален пос\“ на българска банка приравняват ли се с плащания на пос терминалл в офиса на търговеца? Следва ли да се издава касов бон, и ако да, как да се реши проблемът с извършените плащания извън работното време на фирмата (през нощта)? Задължително ли е да се издаава фактура при положение, че ползвателя на услугата е физическо лице за което нямаме достатъчно данни (егн, адрес)? Благодаря

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    не би следвало да се издава касов бон в посочените от Вас случаи – вижте за справка чл. 3 от наредба № Н-18, както и определението за търговски обект в Допълнителните разпоредби на закона.
    Що се отнася до останалите Ви въпроси – вижте чл. 113, ал. 3 от закона.

Вашият коментар

Email: