ДДС брак

Здравейте!

Имаме следният казус: На 01.11.2008 г. закупуваме товарен автомобил от Германия /ВОП/, за което сме съставили протокол по чл. 117. Стойността на автомобила е 9 995.92 лв, начислили сме ДДС в размер на 1 999.18 лв, което е включено и в дневника за покупки и в дневника за продажби. На 02.09.2011 г. бракуваме автомобила. Въпросът ми е дължили се ДДС при брак на автомобил, който е придобит от чужбина? И ако да – в какъв размер и как да го начислим?

Благодарим Ви предварително!

Лек и спорен ден!

 

 

Росица Русанова

оперативен счетоводител

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    вижте за справка чл. 79 и 80 от закона, както и чл. 66 от правилника за прилагане.
    Оценяваме факта, че задавате въпросите си към нас, независимо от това, че предвид сходството на предлаганите от дружествата ни услуги, подобен начин за връзка с нас не изглежда коректен.

Вашият коментар

Email: