Услуги от Швейцария !

Получаваме периодично фактури, за статистическо изследване/интернет услуга/, от доставчик, извън общноста ( Швейцария), осчетоводяваме ги като разход.Фактурите биват издадени без ДДС, освен това фирмата не е ДЗЛ(няма VAT ), а питането е… необходимо ли е да си самоначисляваме ДДС, на какво основание и какви протоколи евентуално трябва да се изготвят? Благодаря предварително!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Моля, в случай, че отново решите да използвате системата ни за въпроси и отговори, при публикуването на въпрос да не ползвате уголемен и/или удебелен шрифт. Отделно от това – преди да публикувате въпроса си, използвайте формата за търсене – подобен въпрос е разглеждан нееднократно. Определянето на дадено лице като данъчно задължено в повечето случаи, конкретно и във Вашия, не се влияе от това дали това лице е регистрирано или не за целите на ДДС. Вижте за справка и чл. 82, ал. 3, а също така и чл. 117 от закона.

Вашият коментар

Email: