Лицензи

Здравейте,

пиша относно получена от нас фактура /ние сме ЮЛ регисрирано по ЗДДС/ за лицензи от фирма извън ЕС.

Въпросът ми е как се третира доставката / като облагагаема с 20% или с 0%/ и на основание на кой чл. трябва да си самоначсилим и внесем ДДС?

Благодаря предварително!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    от информацията, която давате по всяка вероятност мястото на изпълнение на получената от Вас услуга е на територията на страната (чл. 21, ал. 2 от закона). А данъкът по доставката е изискуем от Вас на основания чл. 82, ал. 2, т. 3 от закона. Приложимата ставка би следвало да е 20 %.

Вашият коментар

Email: