Консултантска услуга

Здравейте!

BG фирма сме регистрирана по ЗДДС.Получаваме ф-ра от страна извън ЕС за извършена ни консултантска услуга във връзка с реалиэациятя на наши стоки в страна извън ЕС.В обхвата на кой чл.попада тази услуга,с 20% или с 0% е облагаема и в кои колони на дневниците трябва да се включи?

Благодаря ви предварително за помoщта!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    в случай, че не става дума за услуга, попадаща в обхвата на чл. 36 от закона – доставката е облагаема с 20 %, като данъкът е изискуем от Вас в качеството Ви на получател на основание чл. 82, ал. 2, т. 3.

Вашият коментар

Email: