ВОД на автомобил

Здравейте,

Интересува ме при продажба на употребяван автомобил на получател в страна-членка, освен че се издава фактура с 0% данъчна ставка, какви други документи са необходими? Тъй като получателят сам ще транспортира колата до съответната страна, потвърждението за получаване достатъчно ли е, за да бъде сделката облагаема с нулева ставка? Както и, ако желае да плати в брой, касов бон следва да се издаде – на данъчна група А в лева, или това не е удачен метод на плащане?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    следва да разполагате с документите, изброени в чл. 45 от правилника за прилагане. В потвърждението би следвало да бъде посочено, че превозното средство е транспортирано на собствен ход. Относно отразяването на плащането в брой – правилно сте се ориентирали относно данъчната група, вижте за справка чл. 27 от наредбата.

Вашият коментар

Email: