Покупка на моторен кораб от публична продан

Здравейте, става въпрос за моторен кораб иззет от АДВ и даден на търг, купен от фирмата и в това постановление са описани техн х-ки на кораба – двигател,GPS ,радиостанции и т.н. Най-отдолу на постановлението пише цена 40800лв и в нея са включени всички държавни такси и ддс-то. Имаме ли право на данъчен кредит?

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Няма как да Ви бъде даден конкретен отговор на този въпрос – не става ясно какво ще бъде предназначението на този кораб? Погледнете чл. 69 и чл. 70 от ЗДДС за насока. Предполагам въпросното постановление за продажбата съдържа нужните според чл. 83 от ППЗДДС реквизити?

  2. Отговор Прокопий Пантелеев

    А как мислите, това постановление играе ли ролята на фактура? Не е посочено на отделен ред ДДС-то.
    Иначе корабчето е рибарско и се използва за улов на риба. Т.е., пряко с него не се извършват доставки, но без него не може да се упражнява дейността

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Можете да упражните правото си на данъчен кредит на база въпросното постановление съгл. чл. 71 т. 6 от ЗДДС.
    Ако е възможно проверете и защо от АДВ не са приложили чл. 31 т. 7 от ЗДДС.

Вашият коментар

Email: