протокол към инвойс

Получател сме на инвойс към извършен внос от трета страна. Инвойса е за почистване на контейнери и такси и е издаден от бг фирма, филиал на датска с нейния /датски/ VAT номер. Въпросът ми е в протокола нулева ставка, съгл чл.30 ал. 3 ли да приложа или 20% ?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    След като доставчикът Ви е установен на територията на България хипотезите на чл. 82, ал. 2 от закона не са налице и нямате задължение за издаване на протокол.

Вашият коментар

Email: