Дали ще изискат регистрация по ЗДДС след време?

Здравейте.

Нашата фирма предоставя статут на изключителен търговски представител на чужда фирма, която да търси и сключва сделки с външни клиенти. За целта подписваме агентски договор с нея (възнаграждението е процент от стойността на всяка сключена от ТП сделка). ТП ще ни издава фактура за услугата. Разбирам, че възнаграждението на ТП не се облага с ДДС. Въпросът ми е: Въпреки, че ТП е небългарска фирма и физически е извън България, няма ли след някакво време (когато изплатеното възнаграждение на ТП стане голямо, т.е. след няколко сделки) българските данъчни органи за поискат тази фирма (ТП) да се регистрира по ЗДДС в България.

Предварително много благодаря!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    не става ясно естеството на сделките, но не би следвало да възникне подобно задължение.
    След като чуждата фирма не е установено на територията на страната лице – вижте чл. 82, ал. 2, т. 3 от закона относно евентуалните задължения в качеството Ви на получател на услугата.

Вашият коментар

Email: