Продажба лек автомобил

Шефът продаде лек автомобил за който не е ползван дк при покупката.Начислявам ли ддс сега?Благодаря.

4 Comments

  1. Отговор Николай Люцканов

    Здравейте, въпросът Ви е неточно зададен. Начислен Ви е бил данък при покупката на автомобила, и не сте го ползвали, защото сте нямали право? Или? И с каква цел е бил закупен въпросният автомобил? За препродажба или не?

  2. Отговор Николай Люцканов

    Това променя нещата – начислявате ДДС. Чл. 50 от ЗДДС би Ви дал право да не начислите данък, ако при покупката на автомобила е бил начислен такъв, и не сте ползвали данъчен кредит на основание чл. 70.

Вашият коментар

Email: