Покупка на камион от Англия!!!

Здравейте, фирмата ни купи камион от Англия и ми изпратиха фактура, която е на Английски и е без ДДС,продавачът е регистриран по ДДС. Сега какав е реда за нейното отчитане в дневниците?Трюбва ли протокол по чл.117 Благодаря предварително !

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    не би следвало да отразявате фактурата за покупката в дневниците. Проверете, дали доставчикът Ви е приложил специалния режим за облагане на маржа на цената. Ако е налице вътреобщностно придобиване по смисъла на чл. 13 от закона – следва да се самообложите с издаване на протокол.

Вашият коментар

Email: