ДДС при продажба на апартамент

Здравейте. Ние сме регистрирана по ДДС фирма, ще продаваме апартамент на физическо лице. Апартаментът е придобит през 2000 г.от друго физическо лице чрез замяна с наш собствен за който е ползван ДК при покупката от строителя. Въпрос: Длъжни ли сме да начислим ДДС при продажбата и ако не- следва ли да правим корекция на дан.кредит?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    доставката е освободена от облагане с ДДС съгласно разпоредбите на чл. 45, ал. 3 от закона (като може да изберете същата да бъде обложена с данък съгласно чл. 45, ал. 7).
    Ползван ли е някакъв данъчен кредит за този апартамент, за да говорите за корекции?

Вашият коментар

Email: