ДДС за неустойка по договор

Здравейте,

Наш клиент се отказа от поръчаната си стока която ние внасяме от Германия. Стоката е в наш склад и тъй като е специфична е почти непродаваема на друг клиент.По тази причина следва да издадем документ за неустойка към клиента ни. Въпросът ми е следва ли да се издаде фданъчен документ-фактура с начислен ДДС или  друг документ без ДДС?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    в случая не е налице доставка по смисъла на закона за да издавате данъчен документ. Вижте чл. 84 от правилника за прилагане относно документирането на получаното обезщетение.

Вашият коментар

Email: