недвижим имот-3та страна, фактура-ЕС

Здравейте,

Имам следния въпрос: Бг фирма, регистрирана по ЗДДС, издава фактура за извършена консултантска услуга на германско дружество, регистрирано по ДДС в Германия. Услугата е свързана с недвижим имот, намиращ се в страна извън ЕС. Бг фирмата не начислява ДДС в издадената фактура-това коректно ли е? Ако да – кой член следва да се посочи като основание за неначисляване – чл.86, ал.3; чл.21,ал.2; или чл.21,ал.4, т.1?

Благодаря

 

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    правилно сте се ориентирали, че не следва да се начислява данък, след като доставката е с място на изпълнение извън територията на страната. След като услугата е свързана с недвижим имот посочете чл.21,ал.4, т.1 като основание за неначисляване на данъка.

Вашият коментар

Email: