медицинско клично изследване и ДДС

Здравейте, имам сключен доковор за мед. клинични изследвания между лекар/регистриран по ЗДДС/ и страна от ЕС. Фактурите, които трябва да издаде лекарят трябва ли да са с ДДС или не и на какво основание не трябва да се начислява ДДС?

Благодаря!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    при условие, че получателят не се счита за установен на територията на страната, то мястото на изпълнение, определено по реда на чл. 21, ал. 2 от законе, е извън територията на страната. Поради тази причина и на основание чл. 86, ал. 3 не следва да начислявате данък.

Вашият коментар

Email: