Продажба на стоки на бг фирма с италиански vat

Здравейте,

искам да попитам – възжможно ли е да Бг фирма да продаде стоки на друга бг фирма, като използва нейният италиански ддс номер, задължително ли е стоките да се доставят в Италия, предполагам да, и какви документи да необходими?

Благодаря предварително!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    за да е приложима нулева ставка на основание чл. 53, ал. 1 от закона е необходимо стоките да бъдат транспортирани от територията на страната, до територията на друга държава членка.
    Документите, необходими за доказването на доставката са изброени в чл. 45 от правилника за прилагане.

Вашият коментар

Email: