ДДС хотелиерске услуга

Здравейте!

Въпросо ми е  за следното:

Получих фактура за нощувка от командирован служител на фирмата в която са включени на отделен ред  нощувка, закуска и туристически данък и всичките така изброени са обложени с 9% ДДС. В закона е записано ,че ДДС е 9% на хот.настаняване.

За часта „закуска“ имам ли право на ДК?Има и конандировачно с изплатени дневни пари…..

Предварително благодаря

Поздрави

 

 

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    в случай, че не е видно, че въпросната закуска е включена в цената на самата нощувка би било добре фактурата да бъде коригирана от доставчика. В противен случай, независимо от разпоредбата на чл. 128 от закона, са възможни евентуални проблеми във връзка с чл. 70.

Вашият коментар

Email: