Неначисляване на ДДС

Относно доставка на услуга, представляваща обработка на база данни и предоставяне на информация по интернет, на фирма извън общността, регистрирана със седалище в офшорна зона, правилно ли е да се посочи чл.21, ал.(5), т.1 и т.2 \“г\“ като основание за НЕначисляване на ДДС , т.е. ставка 0% ?

2 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Тъй като получател на услугата е данъчно задължено по смисъла на закона лице, приложимата разпоредба за определяне на мястото на изпълнение е не чл. 21, ал. 5, а чл. 21, ал. 2 от закона. Основанието за неначисляване (без данък, а не нулева ставка) би било чл. 86, ал. 3 от закона.
    Подобни въпроси са разглеждани нееднократно тук.
    Моля, занапред първо използвайте формата за търсене.

  2. Отговор Бобчев

    Моля да ме извините, не съм специалист в тази област.
    Благодаря за отговора!

Вашият коментар

Email: