чл. 97а

Здравейте, казусът ми е следният: новосъздадена фирма, без приходи към момента, ще извършва посреднически услуги, предимно по телефон и чрез интернет, на фирма в Англия. Нито една от двете фирми не е регистрирана по ДДС. Въпросът ми е дали подлежат на регистрация по чл 97а? Благодаря предварително

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    в случай, че мястото на изпълнение на тези услуги се определя съгласно разпоредбата на чл. 21, ал. 2 от закона – да, би следвало да се регистрирате на основание чл. 97а, ал. 2.

Вашият коментар

Email: