Протокол ВОП

Здравейте! Интересува ме в протокола по чл.117 доколко подробно трябва да бъде описана получената стока – така, както е описана във фактурата (напр. шунка – 1 000 кг, салам – 3 000 кг, кренвирши – 1 000 кг и т. н.) или може да бъде обобщено – напр. месни произведения или колбаси  – 5 000 кг?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    няма изрична забрана за обобщено записване. Отделно от това, съгласно чл. 81, ал. 3 от правилника в протокола се съдържа информация и за издадената във връзка с придобиването фактура.

Вашият коментар

Email: