Фактура към фирма в УК, която не е регистрирана по ДДС

Здравейте,

Имам следния казус:

Имам ЕООД регистрирано в България с регистрация по ЗДДС – чл 97а. Предстои ми да сключа договор с фирма регистрирана в Англия, но не регистрирана по ДДС. Това което ще се извършва е услуга – изработка на уеб сайт.

Въпросът ми е: Трябва ли при издаването на фактура да начислявам ДДС или не?

 

Благодаря предварително.

4 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    в случай, че Вие сте доставчик – няма как да начислите данък в издаваната фактура (чл. 113, ал. 9 от закона).
    В случай, че сте получател по доставката – би следвало да се самообложите съгласно чл. 82, ал. 2, т. 3.

  2. Отговор Чанков

    Благодаря за бързия отговор! Наистина в чл.133 ал.9 ясно е казано това.

    Във връзка със същия казус, след издаване на такава фактура: При положение, че получателя не е регистриран по ДДС, но е от ЕС, как трябва да впиша тази сделка в дневника за продажби (при положение, че няма валиден ДДС номер) и съответно трябва ли да се подаде VIES декларация за съответния месец?

    Благодаря отново!

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    След като лицето не е регистрирано за целите на ДДС тази доставка на участва във VIES декларацията. Съгласно приложение 12 към правилника за прилагане за идентификационен номер на получателя посочвате 999999999999999.

Вашият коментар

Email: