придобиващ по тристранна операция

Здравейте,поздравявам Ви за изключително интересния форум и имам свой въпрос.Румънски доставчик, регистриран по ДДС продава на бълг.фирма ,също регистрирана по ЗДДС ,стока ,която тръгва от Австрия и се транспортира директно до румънския ни клиент,регистриран по ДДС.Има налични достатъчно документи за извършения превоз.Бълг.фирма придобиващ в тристранна операция ли е ? Благодаря ви предварително!!!

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    при така зададената информация – не би следвало българската фирма да се третира като придобиващ в тристранна операция.
    Бихте ли изяснили как точно стоят нещата в действителност – румънската фирма, която Ви продава стоката, закупува тази стока от австрийска фирма, или?

  2. Отговор Манева

    Да,румънската фирма е официален представител за Румъния на австрийската фирма.В Транспортният документ е написано,че част от стоката от Австрия е с място на получаване -адреса на Румънския ни клиент.Става въпрос за ацетон – от 22 тона -12 тона са за клиента ни,ако това има някакво значение.
    Хубав ден и благодаря Ви!

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Не е налице тристранна операция за доставената Ви в Румъния стока. Вижте обаче чл. 62, ал. 2 от закона.

Вашият коментар

Email: