ВОП?

Бъргарска фирма ,регистрирана по ДДС,купува стока от Румънски доставчик ,регистриран по ДДС и продава стоката на Румънски клиент/също регистриран по ДДС/.Траспортирането е извършено ,като дестинацията е Румъния-Румъния.Доставката не е влизала в България!Имаме ли ВОП и трябва ли да се издава протокол по чл.117 ?

Благодаря предварително.

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    В случая не е налице вътреобщностно придобиване по смисъла на закона. Би следвало за покупката да Ви е начислен данък в Румъния, а с последващата доставка трупате оборот за регистрация там.

  2. Отговор Иванова

    Благодаря за бързия отговор!В колебание съм доставката към румънски клиент ,под какъв режим е?ВОД или дистанционна продажба?И един последна молба,къде ще отрязя фактурата за закупената стока в дневника за покупки,щом не е налице ВОП и съответно протокол по чл.117

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Доставката към румънския клиент е с място на изпълнение извън територията на страната.
    Що се отнася до фактурата за покупката – не би следвало да я отразявате в дневниците.

Вашият коментар

Email: