Плащания по банка и касов апарат

Здравейте,

фирма,която ще получава плащания от клиентите си само по банков път трябва ли да има задължително касов апарат?Не става дума за продажба на горива.

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    не би следвало. Чл. 7 от наредба № Н-18 от 13 декември 2006 г. визира лицата по чл. 3, имащи задължението да издават касова бележка.

  2. Отговор Стефка Николова

    Благодаря.Следващият ми въпрос е свързан с последната промяна на наредбата.Заменят се думите \“по банков път\“ с \“кредитен превод или директен дебит\“.Понеже чух противоречиви мнения ме интересува дали това значи,че ако клиентите ни внасят дължимата сума с вносна бележка на гише в банката то ние трябва да имаме касов апарат и да издаден касова бележка?

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Не би следвало издаването на касова бележка и в този случай. Вижте целия текст на разпоредбата на чл. 3, ал. 1 от наредба № Н-18 от 13 декември 2006 г., а също така и § 1, т. 11 от Допълнителните разпоредби на закон за платежните услуги и платежните системи.

Вашият коментар

Email: