Транспорт от българска фирма

Здравейте имам следният въпрос:

Фирмата ни осъществи внос от Турция на стоки. Транпортът е осъществен от българска фирма. Издадена фактура с нулева ставка на осн. чл.30 от ЗДДС, ние следва ли да съставим протокол по чл.117 и с какъв документ да отразим платеното ДДС на митница в дневниците?

 

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    нямате задължение за издаване на протокол, тъй като сте извън обхвата на чл. 82, ал. 2, т. 3 от закона – доставчикът Ви е установен на територията на страната (поради тази причина са Ви начислили и данък, макар и с нулева ставка, в издаваната от тях фактура).
    Що се отнася до следващия Ви въпрос – включете в дневника митническата декларация за вноса.

Вашият коментар

Email: