износ

БГ фирма, регистирана по ДДС извъшва износ към свое поделение в Турция на дървен материал, който ще се преработва в поделението и ще се продава на турски фипми. Според ЗДДС прехвърлянето към поделението счита ли се за износ или не? Как следва да се оформи прехвърлянето на материала според БГ законодателството? Благодаря

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    В случая от значение са по-скоро закона за митниците и правилника за прилагането му – налице е износ по смисъла на чл. 163 от закона за митниците.

Вашият коментар

Email: