Следва ли да се ригистрираме по ЗДДС от продажба на дялове ?

Здравейте, имам следния въпрос: Дружество \“Алфа\“ притежава 100 % от капитала на друж.\“Бета\“ към януари 2010г. През септември, ноември и декември 2010 продава част от дяловете си на три физически лица. Общата сума от трите сделки е към 2000 лв. Сега през юни 2011 продава и останалите си дялове за сума над 50 хил.лв. при номинал за тях от 3 хил.лв. Следва ли дружество \“Алфа\“ да се регистрира по ЗДДС. За всяка от четирите сделки има Договор с нотар.заверка и е издадена ф-ра. Благодаря ви предварително!

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    няма как да се отговори конкретно на така зададен въпрос. Вижте за насока чл. 46, ал. 5 и чл. 96, ал. 2, т. 2 от закона, както и чл. 96, ал. 3.

  2. Отговор Malina

    Притесненията са ми, че НАП могат да считат, че това ми е основна дейност щом нямам приходи от друго и да следва да се регистрирам по ЗДДС

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Mотивите за подобно твърдение не биха били неоснователни.
    Както и евентуално е възможно оспорването на подобни мотиви.

Вашият коментар

Email: